NABÍDKA VÍN
 
 

Francie - Itálie - Morava - Španělsko - Chile - Argentina - Rakousko - Austrálie - Portugalsko - Jižní Afrika

 

Jihoafrická republika

Víno se v Jižní Africe vyrábí již od poloviny 17. století, kdy holandští usedlíci vysadili vinice v Kapské provincii, což je dodnes centrum produkce vína. Je to oblast, kterou příroda obdarovala velmi příznivými faktory, jako jsou např. kopcovitý terén, dlouhá vegetační sezóna, žádné mrazy či pozdní deště a vynikající půdní složení. Donedávna se zde převážně vyráběla fortifikovaná vína a brandy, o čemž svědčí fakt, že již v roce 1800, se na londýnském trhu za slavné dezertní víno Muškát z Constantie pravidelně utržil slušný peníz. Dnes již vynikající jihoafrické víno na světových trzích nechybí. Bílá vína představují více než 80 % produkce. Téměř 30% z nich je vyrobeno z odrůdy Steen, jinak zvaná Chenin Blanc, jež se kromě jižní Afriky nachází exkluzivně jen v údolí řeky Loiry ve Francii. Pěstují se zde rovněž ušlechtilé francouzské odrůdy jako jsou Sauvignon, Chardonnay a modré kultivary Cabernet Sauvignon, Merlot a Shiraz.

Spier ... www.spier.co.za

Historie prémiové jihoafrické vinařské značky Spier sahá až do roku 1692, kdy její první majitel Arnout Janz rozpoznal vysoký potenciál vinohradnictví v Jihoafrické republice, a proto vysázel první vinohrad Spieru. V roce 1712 byly zpracovány první hrozny na místě, kde se dnes nalézá nejstarší vinný sklep na pozemcích Spier Estate v Kapsku.

Výrazný rukopis Spieru ukazuje svou ojedinělostí a stylem na silný smysl pro dědictví, které sahá až do doby výsadby prvního vinohradu. Zveme Vás k ochutnání a prozkoumání řady Discover. Tato vína jsou výsledkem kreativní touhy vytvořit dobře strukturovaná, ovocná vína, která si můžete vychutnat mladá. Milovníkům vína nabízejí stálou kvalitu. Filosofií vinařství Spier je přispět neobyčejnou kvalitou a nevšedním zážitkem do dnešního moderního života. Její naplnění se skrývá v řadě Spier Classic. Hrozny jsou pěstovány ve vybraných vinohradech, sbírány při optimální zralosti a prokvášeny tak, aby byl ve víně zachován přesný odrůdový charakter. Lehké zrání v sudu zaručuje, že dub víno nepřebije, ale spíše zformuje elegantní pozadí pro přirozeně ovocnou chuť.

Stálá kvalita vín Vintage Selection pramení z pozornosti věnované vinicím poskytujícím hrozny pro tato zvláštní vína. Řada Vintage Selection jsou to, co vinaře činí umělcem. Jako malíř pracuje s barvami na bílém plátně, vinař sceluje vína tak, aby tato řada zrcadlila ty pravé charakteristiky prvotřídních vín.

„Nejlepší z nejlepšího” je heslo vinaře Franse Smitse, když vytváří tato ultra prémiová vína. Znamená to jen ručně vybrané, nejvyzrálejší hrozny z vinic se snižovaným výnosem, citlivou vinifikaci a uvážlivé zrání ve správně zvolených francouzských sudech. Prémiová vína nově vznikající v těchto sudech jsou pak podrobena konečnému výběrovému procesu. Každoročně je vyprodukováno omezené množství vína dosahující požadované znamenitosti, a to je zaslouženě zhodnoceno zařazením do značky Private Collection. Díky oddanosti kvalitě získala vína působivý seznam poct a významných ohodnocení jak místně, tak i mezinárodně.

řada Signature: cenová hladina
červená vína:  
Merlot 300Kč
Shiraz  300Kč
Pinotage  300Kč
   
řada Private Collection:  
červená vína:  
Private Shiraz  750Kč

Private Merlot

750Kč
Private Pinotage 750Kč
T. G. Masaryka 765, KLADNO, gsm: 604 892 162, tel.: 312 245 201, e-mail: milan.provaznik@seznam.cz
otevřeno po - pá 8.00 - 17.30 hodin, so 8.00 - 12.00 hodin