NABÍDKA VÍN
 
 

Francie - Itálie - Morava - Španělsko - Chile - Argentina - Rakousko - Austrálie - Portugalsko - Jižní Afrika

 

Argentina

Argentina - tato země z jižního cípu Ameriky je pátou největší vinařskou zemí světa co se týče velikosti produkce. Podobně jako v sousední Chile je vinohradnictví silně ovlivněno Andami. Produkce je však výrazně vyšší než v Chile. Přesto byla Argentina dlouho ve stínu chilských vín. Bylo to způsobeno nadprodukcí levných základních vín, které Argentině nedělaly příliš dobrou reklamu. Naštěstí si však zdejší vinaři uvědomili, že pouze výrazným zvýšením kvality jsou konkurenceschopní ve dnešním vinařském světě. Zdejší vína profitují z čistého vzduchu a díky nutnému zavlažování z průzračné horské vody se zde velmi daří řadě odrůd. Tou nejslavnější a pro argentinské vinařství nejtypičtější je Malbec, který zde dává tmavá, nádherná, plná komplexní vína. Jedná se o tzv. “Vlajkovou loď “ Argentiny stejně jako pro sousední chilské kolegy je odrůda Carmenere či v Uruguayi Tannat. Dalšími častými odrůdami jsou světově proslulé Cabernet Sauvignon, Merlot, a Syrah. Narazíme zde však také na méně obvyklé odrůdy, převážně italského původu - Barberu a Sangiovese. Z bílých odrůd je samozřejmě časté Chardonnay a Sauvignon blanc, ale Argentinu činí originální Chenin Blanc a hlavně zdejší specialita -Torrontes.

Bodega Quattrocchi
... www.bodegaquattrocchi.com.ar

Historie argentinského rodinného vinařství Quattrocchi (4 oči) vinařství se datuje do ranných 70. let, kdy založili José a Elena Quattrocchi vinařství Famiglia Quattrocchi s odkazem na jejich rodinou tradici produkce vína v rodné Itálii. O dvacet let později vedla vinařství jejich mladší dcera Michaela spolu se svým manželem Nino Franco. Cílem jejich snažení byl neustálý vývoj a hledání kvality vína. V současnosti v této snaze pokračuje 3. generace, již ovlivněná moderními trendy, které vyžaduje dnešní globální vinný trh.

řada varietal:  cenová hladina
bílá vína:  
Chenin blanc  150Kč
Torrontes  150Kč
rosé:  
Malbec    150Kč
červená vína:  
Malbec  150Kč
Syrah 150Kč

Cabernet Sauvignon

150Kč
Barbera

150Kč

  Cabernet Sauvignon-Syrah 150Kč
řada reserve: 4měsíce v sudech barrique  
červená vína:  
Malbec  200Kč
Syrah 200Kč
Cabernet Sauvignon   200Kč
Barbera    200Kč
Cabernet Sauvignon-Syrah 200Kč
řada Grande Reserve 12 měsíců v sudech barrique  
červená vína:   
Malbec 300Kč
Barbera 300Kč

Syrah

300kč

Finca Las Moras ... www.fincalasmoras.com.ar

Vinařství obhospodařuje 407 hektarů vinic, které jsou známé produkcí vysoce kvalitních vín. Díky jasným slunečním paprskům a extrémně suchému počasí není třeba používat pesticidy ani další chemické produkty. Sofistikovaný kapénkový zavlažovací systém využívá vodu z And. Péče, kterou vinice v San Juan dostávají je tedy naprosto přírodní, s ohledem na zdravotní a ekologické zřetele. Při produkci vín zde používají bezpečné, časem osvědčené postupy, začínající od ručního sběru hroznů, přes použití ručních enologických metod až po moderní vinařské techniky. Vše se děje pod dohledem enologa Daniela Ekkerta a zemědělského inženýra Claudia Rodrigueze. Kapacita provozu čítá 3 000 000 kg hroznů a výtěžnost 2 800 000 litrů, z nichž 2 500 000 l zraje v inoxových tancích a 300 000 l v dubových sudech. Podnik se pyšní také důležitými mezinárodními certifikáty BRC, HACCP a GMP. Produkce se exportuje do 23 zemí, hlavní destinace představují Asie, Evropa, Severní Amerika, Střední Amerika a Jižní Amerika. Na zdejších pozemcích rostou morušové stromy, typické pro tuto oblast. Dávají nejenom výborné ovoce, ale během horkých letních dnů poskytují také stín a v drsném zimním období úkryt. Místní tradice říká, že pokud jsou morušové stromy zdravé a silné, nenarušené přírodou nebo počasím, bude sklizeň v daném roce výjimečná. Na finca Las Moras věří, že ty jejich moruše chrání hrozny během celého roku.

červená vína  cenová hladina
Malbec – Reserve    250Kč

Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc -  Black Label

300Kč

Finca Terrazas de los Andes ... www.terrazasdelosandes.com.ar

červená vína  cenová hladina
Malbec 2008 Reserva 450Kč
   


T. G. Masaryka 765, KLADNO, gsm: 604 892 162, tel.: 312 245 201, e-mail: milan.provaznik@seznam.cz
otevřeno po - pá 8.00 - 17.30 hodin, so 8.00 - 12.00 hodin