NABÍDKA VÍN
 
 

Francie- Itálie - Morava - Španělsko - Chile - Argentina - Rakousko - Austrálie - Portugalsko - Jižní Afrika


Chile


Chile se u nás stala jednoznačným synonymem pro všechna vína tzv. "Nového světa" - neevropská vína. Jestliže se evropská vinařství opírají o historické tradice, převážně rodinnou strukturu vinařství, různorodost terroiru a odrůd včetně jejich kombinování, pak chilská vína si získala popularitu na základě jednoodrůdových vín, koncentrovaných, plných, se zralým ovocným projevem. Navíc díky přírodním podmínkám je možno v Chile vyprodukovat kvalitní vína v podstatně větších množstevních objemech při zachování konstantní kvality, než jak je tomu v Evropě. Od 60. let, kdy se Chile začalo prosazovat na mezinárodních trzích s vínem. Stala se tato vinařská země cílem značných zahraničních investic z tradičních vinařských velmocí - Francie, Itálie, Španělska a později i Kalifornie. Chile je země vysoko čnících And, mírného středomořského klimatu a kvalitních vín. Ze špičkových regionů Chile pocházejí nejlepší hrozny. A přesně zde Viňa Errazuriz produkuje již více jak 128 let chilská vína nejvyšší kvality. Don Maximiano Errazuriz založil stejnojmenné vinařství v roce 1870 v údolí Aconcagua, 100km severně od hlavního města Santiaga. Již tenkrát si uvědomil důležitost tamějších studených, deštivých zim, suchých letních období a vlhké větry vanoucí z Tichého oceánu. To vše v ideální kombinaci pro pěstování révy.

Errazuriz
... www.errazuriz.com

Don Maximiano Errazuriz založil stejnojmenné vinařství v roce 1870 v údolí Aconcagua, 100km severně od hlavního města Santiaga. Již tenkrát si uvědomil důležitost temnějších studených, deštivých zim, suchých letních období a vlhké větry vanoucí z Tichého oceánu. To vše v ideální kombinaci pro pěstování révy. Vysazené klony byly poslány z nejlepších poloh Francie. Don Maximiano svou houževnatostí a vytrvalostí dokázal přeměnit neúrodnou půdu ve vinice světové třídy. Dnes leží úkol udržení tradiční kvality vín na následovníku Don Maximiana – na Eduardo Chadwickovi. Eduardo je šestá generace, která se zabývá produkcí vína. Eduardo stojí za výraznou modernizaci vinařských technologií, ke které v tomto historickém vinařství došlo a to souběžně s udržením identity a tzv. rukopisu ve vínech Errazuriz. Plně oddán strategie produkovat vína špičkové kvality z vlastních hroznů, vybudoval pro Errazuriz reputaci jako víno, které je "Best of Chile". Vinařství Errazuriz opakovaně porovnává svá špičková vína s těmi největšími víny z celého světa, především pak z Bordeaux a italského Toskánska. Série odborných (slepých) degustací započala v roce 2004 v Berlíně kde víno Don Maximian dokázal dle hodnocení odborné poroty vína jako je Chateau Margaux či Mouton Rothschild.


  řada ESTATE:    cenová hladina
bílá vína:  
Chardonnay  200Kč
Sauvignon blanc  200Kč
   
rosé:  
Cabernet Sauvignon rosé   200Kč
   
červená vína:  
Merlot   200Kč
Shirah  200Kč
  Cabernet Sauvignon 200Kč
Carmenére 200Kč

Errazuriz Max Reserva - Cabernet Sauvignon 2009 řada MAX RESERVA: cenová hladina
červená vína:  
Merlot 400Kč
Shiraz   400Kč
Cabernet Sauvignon 400Kč
Carmenére     400Kč
    
řada Speciality  
červená vína:  
The Blend – cuveé 5ti odrůd   550Kč
   
řada Ikony  
červená vína:  
La Cumbre  1.500Kč
Viňedo Chadwick   3.350Kč

                                                               

Viňa Carmen ... www.carmen.cl

Viňa Carmen byla založena v roce 1850 a je nejstarším chilským vinařstvím. V roce 1987 odkoupila vinařství společnost Claro Group a značka Carmen se začala ubírat zcela novým směrem.
V roce 1992 bylo postaveno nové vinařství a vysázeny nové vinice, aby společnost produkovala vína té nejlepší kvality z Chile a exportovala je do celého světa. Carmen byla objevena pro svou kvalitu a prvenství v chilském vinařském průmyslu. Jako příklad můžeme uvést fakt, že opomenutá odrůda Carmenére byla objevena právě ve vinohradech Carmen.
Dnes je Viňa Carmen jedním z nejdůležitějších chilských vinařství v prémiovém segmentu. Vyváží do více než 50 zemí světa a export představuje více než 94% její celkové produkce.
Řada odrůdových vín je vytvářena z pečlivě tříděných hroznů pocházejících z nejznámějších vinařských regionů Chile. Tato vína věrně vystihují jednotlivé odrůdové charakteristiky. Ovocnost a živá barva odráží jejich mladý, svěží styl.
Unikátní terroir nejlepších chilských údolí je zachycen víny Reserve, která snoubí eleganci s vytříbeným charakterem. Řada Carmen Reserve se pyšní řadou mezinárodních uznání. Právem totiž patří mezi nejoceňovanější zástupce vín, která světu nabízí chilské vinařské odvětví.

řada reserve:    cenová hladina
červená vína: staré ročníky  
Merlot      500Kč
Cabernet Sauvignon   500Kč
   
řada Wine Maker´s   
červená vína:  
Wine Maker´s Reserve Red   950Kč
   
   
   T. G. Masaryka 765, KLADNO, gsm: 604 892 162, tel.: 312 245 201, e-mail: milan.provaznik@seznam.cz
otevřeno po - pá 8.00 - 17.30 hodin, so 8.00 - 12.00 hodin