NABÍDKA VÍN
 
 

Francie - Itálie - Morava - Španělsko - Chile - Argentina - Rakousko - Austrálie - Portugalsko - Jižní Afrika


Francie

Alsace, Bordeaux, Burgundsko, Côtes du Rhône, Champagne, Jihozápad,  Languedoc - Roussillon, Vallée de la Loire, Provence

Jihozápad

Jihozápad se skládá z mnoha malých a izolovaných území, která společně produkují širokou škálu vín vynikající hodnoty. V srdci této oblasti se nachází Gaskoňsko, území známé díky dÁrtagnanovi a královským mušketýrům. Rozmanitost odrůd, ze kterých se zde vyrábí víno, je nepřeberná. Nejznámější apelace jsou Bergerac, Pécharmant, Côtes de Bergerac, Montravel a Monbazillac. Červená vína pochází z odrůd Cabernet, Merlot a Malbec. Bílá vína jsou získávána z odrůd Sémillon, Sauvignon a Muscadelle.

Chateau Les Fontenelles Bergerac ... www.fontenelles.com

Víno pochází z malebného regionu Périgord na jihozápaděod Bergeracu v obci Saint Juliend´Eymet. V současné době se za rodinou produkcí tohoto vína skrývá pan Nicolas Bourdil, který reprezentuje již třetí vinařskou generaci na zámku Les Fontenelles. Po převzetí tohoto zámku po Christiane a Jean Maurice Bourdilových, Nicolas zdědil rozsáhlé vinařství a bohaté zkušenosti díky, kterým se bylo již snadné navázat na vysokou kvalitu zde vyráběných vín. Následné vybudování nové moderní technologie v jedné z nejstarších budov tohoto panství jen umocnilo kvalitu zde vyráběných vín. Od roku 2000 patří tato vína k věhlasné produkci tohoto regionu a to díky autentičnosti svého charakteru odrážející místní terroir a typičnost mikroklimatu. Vína jsou pravidelně oceňována medailemi a to v rozsahu celé produkce. 

icon bílá vína:  cenová hladina
Bergerac blanc  200Kč
   
růžová vína:   
Bergerac rosé  200Kč
   
červená vína:     
Bergerac rouge 200Kč
   

Ceny jsou orientační zaokrouhlené na 50Kč, přesné ceny, ročníky nebo podmínky slev na vyžádání.

Domaine de Montlong ... www.domainedemontlong.fr

Domaine Montlong ma své vinice položené uprostřed prestižních vinic jižně od městečka Bergerac. Jejich severní poloha na svazích pravého břehu řeky Dordogne je ideální pro zrání tohoto přirodně sladkého vína. Vzniká zde výjimečné mikroklima (ranní podzimní mlhy a slunečné dny) nezbytné pro vývoj « ušlechtilé plísně » Botrytis Cinerea.
Vinařství patří již po dvě staletí rodině Lambert a vlastní 50 hektaru vinic, z čehož je 10 hektarů na červená vína a 40 hektaru na vína bílá. V současnosti je to Michel Lambert se svou ženou Martine, kteři zajišťují budoucnost tohoto vinařství.
Sběr vína probíha tradične pouze ručne. Sklizí se pouze hrozny a bobule, které dosáhly optimální přírodní sladkosti vzniklé díky Botrytýdě.Kvašeni a zrání vyžaduje značnou opatrnost a pečlivost. Teploty při kvašení jsou regulovány, aby došlo k zachování původních aromat.Toto víno dále zraje v dubových sudech, což mu propůjčuje jeho konečnou aromatickou plnost.
Složení půdy – hlinito jílovitá s obsahem vápence. Odrůdová skladba je 70 % Semillon , 20 % Muscadelle a 10 % Sauvignon blanc propůjčují vínu typické vůně. Některé jemné vůně jako akátový med, vyzrálé broskve, meruňkové marmelády, exoticke ovoce ci opražené lískové ořišky vystupují do popředí v závislosti na ročníku.

bílá vína:  cenová hladina
Monbazillac – sladké  300Kč
   
   
   
   
   

Ceny jsou orientační zaokrouhlené na 50Kč, přesné ceny, ročníky nebo podmínky slev na vyžádání.


T. G. Masaryka 765, KLADNO, gsm: 604 892 162, tel.: 312 245 201, e-mail: milan.provaznik@seznam.cz
otevřeno po - pá 8.00 - 17.30 hodin, so 8.00 - 12.00 hodin