NABÍDKA VÍN
 
 

Francie - Itálie - Morava - Španělsko - Chile - Argentina - Rakousko - Austrálie - Portugalsko - Jižní Afrika


Francie

Alsace, Bordeaux, Burgundsko, Côtes du Rhône, Champagne, JihozápadLanguedoc - Roussillon, Vallée de la Loire, Provence

Vallée de la Loire

Řeka Loira je nejdelší řeka ve Francii a protéká malebným venkovem, přes starobylá města a nádhernými Chateaux a posléze se vlévá do Atlantiku. Najdeme zde velkou rozmanitost půdy, podnebí a z toho vyplývající i odrůd vinné révy. Údolí řeky Loiry se dělí na hlavní podoblasti: Nantes, Anjou. Saumur, Touraine a střední Francii. Setkáme se zde jak svíny bílými, tak růžovými a červenými. Převládající odrůda je Chenin blanc.

Domaine Jean Teiller – Menetou Salon AOC
... www.domaine-teiller.fr

Rodinná doména hospodařící na vinicích o celkové rozloze 17 ha v poměru 10 ha Sauvignon blanc pro bílá vína a 7 ha Pinot Noir pro červená a růžová vína. Průměrný věk vinic dosahuje 20 a více let. Vína jsou svěží a minerální s čistým a typickým projevem místního terroiru.

icon bílá vína:  cenová hladina
Menetou Salon AOC Blanc 450Kč
Menetou Salon AOC Blanc „Mademoiselle T“  550Kč
   
růžová vína:  
Menetou Salon AOC Rosé 450Kč
   
červená vína:  
Menetou Salon AOC Rouge 450Kč
   

Ceny jsou orientační zaokrouhlené na 50Kč, přesné ceny, ročníky nebo podmínky slev na vyžádání.

Domaine Francois Crochet – Sancerre AOC

Malá rodinná firma Roberta a Francois Crochetů. V roce 2006 Robert Rochet s odchodem do klidné penze předal řízení rodinného podniku svému synovi Francoisovi. Usedlost hospodaří na 10ha vinic s dominantou Sauvignon blancu a doplňkem Pinot Noiru. Produkce vín je postavena na absolutní čistotě projevu terroiru Sancerre, mineraloga, svěžest a dynamičnost těchto vín vše potvrzuje. Šperkem produkce je i limitovaná šarže vína z prestižní parcely „Le Chêne Marchande“. Doplňkem nabídky této produkce je i růžová a červená verze, která obzvláště v silných ročnících patří k dokonalým delikatesám tohoto kraje.

icon bílá vína:  cenová hladina
Sancerre AOC Blanc 450Kč
   
růžová vína:  
Sancerre AOC Rosé 450Kč
   
červená vína:  
Sancerre AOC Rouge 450Kč
   

Ceny jsou orientační zaokrouhlené na 50Kč, přesné ceny, ročníky nebo podmínky slev na vyžádání.

Domaine des Corbilliéres Touraine AOC ... www.domainedescorbillieres.com

Domaine des Corbillières se nachází v srdci Francie v rovinaté oblasti Sologne reginou Centre ve vesničce Oisly asi 30km severně od správního střediska Blois. Současní vlastníci, rodina Barbou, ji koupila v roce 1923 a téměř již celé století pokračuje v tradici obdělávání okolních vinic. Víno bylo poprvé stočeno na jejich pozemku v roce 1950. V roce 1960 plocha všech jejích vinic činila 12 hektarů, které se do dnešních dnů rozrostly až na celých 23. Největší zastoupení mezi odrůdami má bílý Sauvignon, jemuž náleží více než polovina celého hospodářství.

icon bílá vína:  cenová hladina
Sauvignon blanc – Touraine  200Kč
Fabel Barbou – Sauvignon blanc 300Kč
   
   
   
   

Ceny jsou orientační zaokrouhlené na 50Kč, přesné ceny, ročníky nebo podmínky slev na vyžádání.T. G. Masaryka 765, KLADNO, gsm: 604 892 162, tel.: 312 245 201, e-mail: milan.provaznik@seznam.cz
otevřeno po - pá 8.00 - 17.30 hodin, so 8.00 - 12.00 hodin