NABÍDKA VÍN
 
 

Francie- Itálie - Morava - Španělsko - Chile - Argentina - Rakousko - Austrálie - Portugalsko - Jižní Afrika

 

Itálie

Itálie je jednou z největších vinařských velmocí na světě. Co se týče celkové produkce všech vinařských oblastí tohoto státu, zaujímá Itálie pozici číslo jedna ve světě a zároveň se zde vyrobí čtvrtina světové produkce vína. Itálie je země velké rozmanitosti a zároveň velmi rozdílných pólů, což platí i v oblasti vína. My jsme pro Vás vybírali z Itálie taková vína, o kterých si myslíme, že rozhodně stojí za to je ochutnat a zároveň splňují vyváženost základní podmínky naší filozofie „vysoká kvalita a dobrá cena“. V naší nabídce jsou zastoupena vína ze tří hlavních regionů Itálie, kterými jsou Piemonte, Veneto a Toskánsko, odkud také pochází asi nejproslulejší italské víno Chianti. Najdete zde jak opravdové perly, které obstály velmi dobře i v porovnání s nejkvalitnějšími konkurenčními produkty v domácím i mezinárodním hodnocením, tak i vína, která zastupují variantu lehkých a ovocných určených pro běžné příležitosti.

Toscana

Mannucci Droandi ... www.mannuccidroandi.com

Farma Roberta Giulia Droandiho je jednou z tradičních toskánských usedlostí s bohatou tradicí. Podobně jako většina statků v oblasti byla i agrifarma Droandiů po dlouhá léta nejen producentem vína, ale i ostatních zemědělských plodin a chovatelem domácích. Specializace na pěstování révy a výrobu vína přišla až relativně pozdě. V 70. letech minulého století totiž přestala platit určitá nařízení, která od středověku upravovala povinnosti statkářů vůči vlastníkům panství či oblasti. Díky tomu se mnoho usedlostí vyprofilovalo k určité specializaci a Droandiové se pustili do vína.
Dnes má firma na 35 ha vlastních vinohradů ve dvou oblastech - Chianti Colli Aretini a Chianti Classico. Celá produkce je čistě biologická. Část hroznů prodávají a z části připravují na statku Campolucci skvělá vína klasického toskánského charakteru. Specialitou Roberta Droandiho je pak dvouhektarová šlechtitelská vinice, na které ve spolupráci s univerzitou uchovává a zkoumá genofond starých autochtonních toskánských odrůd. 3 z nich si již vybral i pro omezenou produkci vín a vy si můžete tyto vskutku zajímavé skvosty koupit prostřednictvím našeho e-shopu...  

  červená vína: cenová hladina
Chianti Colli Aretini  250Kč
Chianti Classico „Ceppeto“ 350Kč
Campolucci    600Kč
Barsaglina 600Kč
Foglia Tonda 600Kč

Ceny jsou orientační zaokrouhlené na 50Kč, přesné ceny, ročníky nebo podmínky slev na vyžádání.

Puglia

La Puglia je nejvýchodnějším regionem Itálie. Leží v jižní Itálii, na východě ji omývá Jaderské moře, z jihu Jónské. Začíná u pověstné "ostruhy" (poloostrov Gargnano) a vede až k "patě" (poloostrov Salento). Pyšní se nejdelším pobřežím celé Itálie – téměř 800 km.  Více než polovina území je pokryta nížinami -53,2% (pouze Veneto má procento nížin vyšší), zbylé uzemí je mírně kopcovité. Puglie je nejméně hornatý region Itálie. Nejvyšší pohoří (sousedící s Campanií) je Daunia s nejvyšší horou Cornacchia (1152 m. n. m.) a Calvo 1055 m. n. m. Téměř celý region je tvořen vápenitými štěrky. Nachází se zde krasové jevy a to jak na povrchu tak pod povrchem. Velkolepé krasové jeskyně Castellana se nachází v Murge (Bari). Byly objeveny až v roce 1938 a jsou nejznámější a zároveň nejkrásnější v celé Itálii.
Klimatické podmínky nejsou ideální, Puglie je nejteplejší italský region, v San Severu a Cerignole maximální teploty převyšují často 45 °C . Podnebí se označuje jako středomořské, teplé a suché. Průměrné roční srážky jsou 500-600 mm (v některých místech je to však pouze 200-300 mm).
Puglia, dříve nazývaná Apuglia (jejíž teritoriun bylo odlišné od té současné) pochází od populace Apuli, která přišla z druhého břehu Jaderského moře. Oficiálně se Puglie jmenuje od roku 1921, její rozloha je 19.362 km2.Na rozdíl od sousedních oblastí pokrývají její území mimořádně úrodné nížiny. Podnebí je velmi teplé s nedostatkem přirozené vlhkosti. Sběr hroznů díky rychlému vyzrávání probíhá již v srpnu. Vína z Puglie se vyznačují plným tělem, vysokým obsahem přírodního cukru a díky tomu vysokým poměrem alkoholu. Svojí kvalitou a rozmanitostí stojí rozhodně za pozornost. Réva se zde pěstuje na obrovských lánech a keře bývají velmi staré. Prestižní vína často pocházejí z hroznů ze staletých keřů.
Počátky pěstování vinné révy v Puglii sahají až do doby, kdy toto území kolonizovali Féničané. Ti zde vysadili nové odrůdy a zavedli pokrokové způsoby péče o vinice a výroby vín.Na celkové produkci Itálie se podílí 13,2%.

Vini del Sole

Vini del Sole je vinařství ze San Marzano z Puglie. V mimořádném poměru ceny a kvality místních vín naleznete krásu jihoitalských autochtonních odrůd Primitivo, Negroamaro, Malvasia nera a dalších...

  červená vína: cenová hladina
Primitivo     150Kč
Negroamaro 150Kč
Malvasia Nera Ampelo 250Kč
Primitivo Ampelo 250Kč
Primitivo-Merlot Ampelo 250Kč
Luccarelli old vines Primitivo di Manduria 700Kč
   

Ceny jsou orientační zaokrouhlené na 50Kč, přesné ceny, ročníky nebo podmínky slev na vyžádání.

Erste Neue – Alto Adige ... www.erste-neue.it

Nejstarší vinařské družstvo v oblasti Kalternu patří stále mezi absolutní špičku místních vinařství. Výsledkem práce na cca 300 ha vinohradů jsou mimořádná harmonická vína s fascinujícím aroma a značnou elegancí. Tři prvotřídní linie nabízejí elegantní bílá vína, charakteristická červená vína a znamenitá vína sladká dezertní.

  bílá vína:  cenová hladina
Pinot Grigio   250Kč
Sauvignon 250Kč
Chardonnay 250Kč
Gewurztraminer - polosuché 300Kč
   
červená vína: cenová hladina
Lagrein 250Kč

Ceny jsou orientační zaokrouhlené na 50Kč, přesné ceny, ročníky nebo podmínky slev na vyžádání.

Další vína z Itálie

bílá vína:  cenová hladina  
Castelvecchio brut – Spumante 150kč  
Soave Ca´de´Rocchi – Venezia 250Kč  
Soave Classico Ca´di Mori – Garda 250Kč  
Pinot Grigio Ca´de´Rocchi – Venezia 300Kč  
Moscato D´Asti – Salvalai, sladké perlivé 300Kč  
     
červená vína:  cenová hladina  
Merlot-Salvalai  150Kč  
Merlot Corvina – Santa Sofia 250kč  
Chianti Classico – Castello di Querceto 550Kč  
Chianti Classico Riserva – Castello di Querceto 750Kč  
Barolo Giulin – Rivetto 850Kč  
Tassinaia – Castello del Terriccio, Supertoscana 1000Kč  
Brunello di Montalcino – Cantina Da Vinci 1350Kč  
Brunello di Montalcino – Cantina Mor 1700Kč  
Solaia – Antinori, Supertoscana 3900Kč  

 T. G. Masaryka 765, KLADNO, gsm: 604 892 162, tel.: 312 245 201, e-mail: milan.provaznik@seznam.cz
otevřeno po - pá 8.00 - 17.30 hodin, so 8.00 - 12.00 hodin