NABÍDKA VÍN
 

Francie - Itálie - Morava - Španělsko - Chile - Argentina - Rakousko - Austrálie - Portugalsko - Jižní Afrika


Francie

Alsace, Bordeaux, Burgundsko, Côtes du Rhône, Champagne, JihozápadLanguedoc - Roussillon, Vallée de la Loire, Provence

Alsace

Alsasko je vinařská oblast rozkládající se v úpatí pohoří Vogéz, typická svou produkcí jednoodrůdových ovocných a korpulentních vín. Najdeme zde převážně bílé odrůdy jako Riesling, Pinot Blanc, Pinot Gris, Gewurztraminer, Sylvaner, Clevner a Muscat a jednou mdrou odrůdu Pinot Noir. Pestrost zdejších vín podporují velmi různorodé na minerály bohaté půdy a převážně mírné slunečné klima s poměrně dlouhým chladnějši vegetačním obdobím. Alsaská AOC včetně bezodrůdového označení Edelzwicker jsou AOC Alsace Grand Cru a Cremant d'Alsace.

Paul Ginglinger ... www.paul-ginglinger.fr
Tato rodinná společnost byla založena roku 1636. Dnes je to celkem 13 generací, které přenesly své zkušenosti jak vyrobit vysoce kvalitní víno s projevem elegance a finesy. Výroba se i dnes drží tradičních postupů s přísným dodržováním pravidel v péči o vinice, které se dnes pohybují ve věku 30 let. Co tyto vinice skrývaji se můžete přesvědčit sami.

icon bílá vína:  cenová hladina
Pinot blanc 300Kč
Pinot Gris „Cuvée des Prélats“ 400Kč
Riesling „Cuvée drei EXA“ 400Kč
Sylvaner 450Kč
Gewurztraminer Grand Cru Pfersigberg - polosuché 550Kč
   

Ceny jsou orientační zaokrouhlené na 50Kč, přesné ceny, ročníky nebo podmínky slev na vyžádání.T. G. Masaryka 765, KLADNO, gsm: 604 892 162, tel.: 312 245 201, e-mail: milan.provaznik@seznam.cz
otevřeno po - pá 8.00 - 17.30 hodin, so 8.00 - 12.00 hodin